2 Fahrräder (Nr 5371710)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 2026.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Stadtmitte

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź kupić taki karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, małych kartonach lub osłonić kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle należy zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.