2 Fahrräder (Nr 5769275)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1334.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 21 maj 2020 do 22 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć właściwy karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw chroniących jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.