(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Fahrräder (Nr 5818598)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1367.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też zakupić pasujący karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.