2 Fahrräder (Nr 6439931)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

22

Dystans: 666.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu lub zakupić pasujący karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo osłonić wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw ochraniających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.