2 Fahrräder (Nr 6596927)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1459.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie kupić właściwy karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru warto osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.