(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Fahrräder (Pedelec) (Nr 5834626)

2 Fahrräder (Pedelec)

Waga w kg (łączna):

55

Dystans: 1095.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Poitou-Charentes, La Rochelle

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ravensburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej umieścić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.