(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 katze (Nr 6049886)

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [€]:

450

Dystans: 2088.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Vorarlberg, Dornbirn

17 maj 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

19 maj 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.