(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 kitty (Nr 6148682)

2 kitty

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 2295.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Grad Zagreb, Zagrzeb

4 sie 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.