(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 koty i rzeczy osobiste (Nr 5086686)

Waga w kg (łączna):

350

Dystans: 1280.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Saint-Denis

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.