(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 mixed breed, Havanese sized dogs (Nr 4646722)

Waga w kg (łączna):

20.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 1714.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Pest Megye, Budaörs

26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.