(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-10-07 19:02

2 motocykle + 1 rower (Nr 3338329)

Marka i model:

Suzuki gs450 , Honda ntv650 +rower

Waga w kg (łączna):

360.00

Dystans: 1332.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Harderwijk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny