(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2.motorki elektryczne (Nr 5055038)

Marka i model:

Motorkii elektryczne

Waga w kg (łączna):

550

Budżet zlecenia [zł]:

800

Liczba sztuk:

2

Dystans: 407.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Malchin

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

12 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.