(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-07-23 09:53

2 palety

(Nr 2999132)
2 palety

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1.1

Wysokość [m]:

1.6

Waga w kg (łączna):

200.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Dwie palety pustych butelek

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1237.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia drobny ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga wykorzystania całej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przekracza 3,5 t. i inne pojazdy spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wymiary. Warto również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, warto opisać paczkę. Istotna jest również informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy także załadunek i wyładunek. Kluczowy może być także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rochester, Wielka Brytania

Termin elastyczny