(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 pokoje (Nr 5586675)

2 pokoje

Waga w kg (łączna):

600

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Dystans: 2228.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Ballymena, Ballymena

Od 26 mar 2020 do 2 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Mrocza

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym i czasochłonnym procesem, mimo to, gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych komplikacji.

            Na początek należy przeprowadzić selekcję posiadanych mebli. Kiedy czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jak jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych mebli przydadzą się solidne kartony, które warto zakupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który z reguły wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać segregatory na kilka pakunków, żeby prościej było je dźwigać. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym domu. Większe meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce izolujące, takie jak folię strech, możemy owinąć bardziej wrażliwe meble, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Podczas gdy mniejsze rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając transport warto poinformować firmę przeprowadzkową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też trudności w dojeździe pod lokal. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli pojawiają się specjalne zasady odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie waszego dobytku.