(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 POKOJOWE MIESZKANIE (Nr 4105234)

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Dystans: 356.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Ratingen

25 cze 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Wolfsburg

26 cze 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym oraz pracochłonnym procesem, ale gdy optymalnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie należy dokonać eliminację posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od dawna nie stosujemy lub kiedy jest uszkodzone, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych sprzętów przydadzą się mocne pudła, które można kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, np. podzielić naczynia na kilka pakunków, żeby bezproblemowo było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym lokalu. Duże meble należy rozmontować, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy materiały chroniące, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche przedmioty, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę klejącą. Natomiast małe rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz warto poinformować poinformować przewoźnika o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, bądź problemy w dojeździe pod lokal. Koniecznie warto poinformować, jeżeli pojawiają się specjalne wymogi dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najlepsze ceny przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych przewoźników proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz chronienie twojego mienia.