(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 rowery (Nr 4723480)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

24.00

Dystans: 246.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Janów Lubelski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto osadzić w osobnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.