(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 rowery (Nr 4765856)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 939.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Ede

28 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Staniew

1 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu lub kupić pasujący karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się osłonić gazetami bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.