2 sredniej wielkosci kundelki (Nr 6753374)

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 3286.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

2 gru 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.