(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Stúck Harley Davidson (Nr 5819167)

2 Stúck Harley Davidson

Marka i model:

Harley Davidson Breakout und Dyna

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1750.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

10 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.