(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 szczeniaczki bully (Nr 5398650)

Waga w kg (łączna):

10

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 299.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Legnica

19 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

19 lis 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.