(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 szt okna pcv x 2 (Nr 7975998)

2 szt okna pcv x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
2 szt okna pcv
10 x 112 x 140 cm
40 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
80 kg
Dystans
419 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Zgorzelec

Od 1 wrz 2021 do 16 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Małecz

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz łamliwych przydałoby się zawczasu rozpatrzeć możliwość osłonięcia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki warto wypełnić plastycznymi elementami osłaniającymi. Szkło najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie należy poświęcić elementom szklanym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, kluczowe będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Gdy transportujemy wielkie ze szkła przedmioty np. szklane półki, to powinno się ochronić je zarówno przed rozbiciem jak i przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z takim samym komunikatem.

Niewielkie szklane przedmioty takie jak kieliszki, lampki należy owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W dalszym kroku umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo pakujemy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, np. lampy lub monitory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od wagi, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Np., na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek zaledwie 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 PLN.