(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 szt pawilonow gastronomicznych (Nr 3468477)

Długość [m]:

360

Szerokość [m]:

280

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

700

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 418.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Mińsk Mazowiecki

Od 19 lis 2018 do 21 lis 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kobierzyce

Od 19 lis 2018 do 21 lis 2018


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w przewozie drobnych paczek (drobnicy), które z reguły podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy kontener ma odpowiedni ekwipunek, który ułatwia umocowanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery przeważnie przewozi się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te najczęściej stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – ich gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w transporcie ładunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów i typu transportowanego ładunku, drogi oraz specjalnych warunków, które firma przewozowa musi wykonać podczas transportu.