(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 toneladas (Nr 5812155)

2 toneladas

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Empaquetado en cajas ed madera

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 709.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

30 cze 2020


Transport pełną ciężarówką

            Transport towaru zlecany na pełen samochód ciężarowy, interesuje zwłaszcza firmy. Często zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które akurat przenoszą się. Warto przed zleceniem takiego transportu uściślić kilka najważniejszych zagadnień.

            W pierwszej kolejności, należy ustalić sposób załadunku jak i rozładunku przewożonych rzeczy. Gdy jest on osadzony na paletach, to nasuwa się pytanie czy jesteśmy w posiadaniu sprzętu takiego jak wózki widłowe zdolne dźwignąć jego ciężar zarówno w miejscu załadunku oraz w lokalizacji wyładunku. W wypadku małych rzeczy czy też towarów sypkich, należałoby zdefiniować, czy konieczna jest górna plandeka i czy do przewozu wystarczy nieosłonięta naczepa. Jeżeli chcemy przewieźć płody rolne, produkty spożywcze, wtedy może okazać się obowiązkowe użycie pojazdu-chłodni. Nie wolno zapomnieć, że transport produktów łatwopalnych i niebezpiecznych wymaga posiadanie odpowiednich zaświadczeń, jak także w transporcie międzynarodowym, przy przekroczeniu wyznaczonej wagi ładunku, w niektórych państwach trzeba się liczyć z dodatkowymi należnościami finansowymi.

            Po doprecyzowaniu swoich kryteriów, szybko można znaleźć firmę transportową na giełdzie przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans. Ponieważ ogłoszenia na niej wystawione, trafiają do bardzo dużej ilości różnych firm transportowych, które posiadają potrzebną gamę aut dostosowanych do transportu różnorakich towarów, zaś duża konkurencja pozwala zdobycie korzystnych cen.