(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 14:57

2 x samochody

(Nr 2251125)
2 x samochody

Marka i model:

Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 316.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 5 lut 2018 do 9 lut 2018

Adres i termin dostawy

Rheda-Wiedenbrück, 33378, Niemcy

Od 5 lut 2018 do 9 lut 2018