(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-25 12:27

20'

(Nr 2319696)
20'

Długość [m]:

6.058

Szerokość [m]:

2.438

Wysokość [m]:

2.591

Waga w kg (łączna):

3500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 33.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne pojemniki stosowane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są popakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica może być również umieszczona na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

    Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener posiada należyty osprzęt, który umożliwia przymocowywanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki najczęściej transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

    Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować około 10 europalet. Pojemniki te zwykle wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów stosuje się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany bywa w przewozie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane boki i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Koszt transportu kontenera

    Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wielkości i typu transportowanego towaru, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Postołowo, 83-042, Polska

Termin elastyczny