20 (Nr 5960211)

20

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 8233.00 km

Adres i termin nadania

Pakistan, Pendżab, Sialkot

25 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 maj 2020


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie stosowane w przewozie drobnych paczek (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są zapakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być również przewożona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Najczęściej wybieranym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Kontenery te zwykle stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – tych kontenerów wymiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się do transportu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie pakunków przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów i rodzaju przewożonego ładunku, odległości oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi spełnić podczas transportu.