(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

20" (Nr 6096373)

20"

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 14932.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Kwazulu-Natal, Durban

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki używane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy kontener ma odpowiedni sprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki najczęściej transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Wziętym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 palet. Kontenery te najczęściej używa się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne są także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się przy transporcie surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Koszt przewozu kontenera

Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów oraz rodzaju transportowanego ładunku, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi wykonać podczas przewozu.