20 (Nr 6349278)

Długość [m]:

13

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

20000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Rury stalowe długość 13metrów 8sztuk. średnica 711mm potrzebna odkryta naczepa załadunek i rozładunek dźwigiem

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 191.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kleczanów

29 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

31 sie 2020


Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt przewozu różnych towarów jest zależny od wielkości towaru, daty transportu jak również od dystansu między miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podstawę, na której można układać nieduże rzeczy lub opakowania. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, paczki, artykuły budowlane (np., terakota, kamień itd.), drzwi jak także towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport towaru, który należy transportować pojazdem ciężarowym oraz zajmuje tylko część przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie transportu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do tego typu transportu korzysta się z różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Transport niektórych towarów może wymagać pojemnika metalowego – przede wszystkim przy przewozie towarów płynnych lub towarów sypkich. W kontenerach można także przewozić drobnicę w paczkach – workach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją dzięki szczególnej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Pozostałe towary – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do przewozu rusztowania czy transportu okien.