20" Container x 2 (Nr 7653486)

20" Container  x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
20" Container
600 x 250 x 250 cm
4000 kg
2
Łączna waga:
8000 kg
Dystans
2568 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Roquebrune-Sur-Argens

Od 1 lip 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Södermanlands Län, Mariefred

Od 1 lip 2021 do 22 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie stosowane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co umożliwia wielokrotne użytkowanie. Każdy kontener ma właściwy ekwipunek, który ułatwia przyczepianie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery najczęściej transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 europalet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są również kontenery 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – ich rozmiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do transportu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w przewozie towarów wielkich i ciężkich pakunków. Ten rodzaj pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i dach. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i rodzaju transportowanego ładunku, drogi oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie przewozu.