(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-07-24 18:03

20 ft shipping container( inside car and household equipment)

(Nr 3007424)
20 ft shipping container( inside car and household equipment)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

5000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1980.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne pojemniki wykorzystywane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener ma odpowiedni sprzęt, który umożliwia przymocowywanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki z reguły transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

    Najpopularniejszym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 palet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

    Osiągalne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe rodzaju „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów stosuje się przy przewożeniu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” używany jest w przewozie pakunków gigantycznych i ciężkich pakunków. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Dalszymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane boki i dach. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz typu przewożonego towaru, trasy oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi zrealizować podczas przewozu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Havlíčkův Brod, 580 01, Czechy

Termin elastyczny