20 rowerów (Nr 5875948)

20 rowerów

Waga w kg (łączna):

300

Dystans: 3339.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 26 wrz 2020 do 14 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru warto umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.