(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2015 Suzuki S40 Boulevard (Nr 4673696)

2015 Suzuki S40 Boulevard

Marka i model:

Suzuki S40 Bouelvard

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

10 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.