2016 MAZDA 3 SPORT (Nr 5292966)

2016 MAZDA 3 SPORT

Marka i model:

2016 MAZDA 3 SPORT

Waga w kg (łączna):

1295.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Missouri, Kansas City

Od 22 paź 2019 do 24 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

31 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.