(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2018 BMW R1200 GS (Nr 6308490)

Marka i model:

2018 BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 496.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 7 lip 2020 do 10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Ostrówek

Od 7 lip 2020 do 10 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.