(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2020 KTM 450 EXC-F (Nr 6171481)

2020 KTM 450 EXC-F

Marka i model:

KTM 450 EXC-F

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Cypr, Cypr, Limassol

Od 14 sie 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Tarifa

11 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.