(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

205m3 drewna (Nr 4932778)

Długość [m]:

12.4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

24.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

drewno tartaczne dłużyca

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 555.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Nagodzice

Od 21 sie 2019 do 29 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Krosnowo

Od 21 sie 2019 do 29 wrz 2019


Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt transportu ładunków jest uzależniony od rozmiaru towaru, daty transportu jak również od odcinka pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz wywrotka.

Palety - stanowią platformę, na której można układać niewielkie rzeczy lub opakowania. Najbardziej używanym typem palety są palety euro. Na nich często transportuje się meble, paczki, towary budowlane (takie jak farby, kamień itd.), drzwi jak również produkty chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony samochodem - Tirem oraz zapełnia tylko fragment przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do takiego rodzaju przewozu używa się różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz pewnych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – szczególnie w przypadku transportu towarów w postaci płynu oraz ładunków sypkich. W kontenerach można także przewozić drobnicę w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Inne towary – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu okien.