(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

213 kartonów (Nr 7182375)

213 kartonów

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1250

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

karton

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1720.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania mały towar, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje użycia dużej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest trafne. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar przewyższa 3,5 tony oraz pozostałe maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Warto także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Ważna jest również informacja w kwestii usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.