2bicycles (Nr 5900602)

2bicycles

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 694.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northamptonshire, Kettering

Od 5 mar 2020 do 5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Galway, Cathair Na Gaillimhe

9 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć stosowny karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu przydałoby się ulokować w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić papierem bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.