(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2m3 drewna debowego (Nr 7739750)

2m3 drewna debowego
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
2m3 drewna debowego
300 x 100 x 100 cm
1200 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
1200 kg
Dystans
1937 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Konarzyce

Od 27 maj 2021 do 3 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Gloucestershire, Gloucester

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia całej przestrzeni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 tony oraz inne samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Istotna jest również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy również załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być również termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.