(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2x Audi A6 2012 z Polski do Niemiec (Nr 3551529)

2x Audi A6 2012 z Polski do Niemiec

Marka i model:

2x Audi A6 2012

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 294.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Żabinek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Wildau

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.