(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2x grandland flensburg niemcy cevins francja (Nr 4926282)

2x grandland flensburg niemcy cevins francja

Marka i model:

2x grandland

Waga w kg (łączna):

3800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1368.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Flensburg

Od 5 wrz 2019 do 11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Owernia-Rodan-Alpy, Cevins

Od 6 wrz 2019 do 13 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.