(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-01 16:47

3 (Nr 2650576)

3

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

6000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 87.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania mniejszy towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania całej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przewyższa 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Powinno się także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa bywa również informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Kluczowy może być również termin zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Dąbrowa Tarnowska, 33-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Juranda, Nowy Sącz, 33-300, Polska

Termin elastyczny