(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 4709307)

3

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 1381.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 15 sie 2019 do 19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bath

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła albo kupić właściwy karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu najlepiej umieścić w odrębnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.