(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5291742)

3

Długość [m]:

3.85

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

35

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 397.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Sieradz

29 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Okuninka

29 kwi 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w trakcie jazdy, opłaca się położyć elastyczny materiał na belkach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W trakcie osobistego transportu kajaka, auto powinno się należycie opatrzeć znakami. Regulamin drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien także odstawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia używa się czerwone i białe pasy. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tej przyczyny opłaca się zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 PLN.