(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5291826)

3

Długość [m]:

3.85

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

35

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 395.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Okuninka

4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Sieradz

4 maj 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często transportuje się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalne uchwyty. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, warto umieścić gąbczasty materiał na prętach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W przypadku samodzielnego przewozu kajaka, auto trzeba odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również wychodzić od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy pomarańczową chorągiewką lub dwoma czerwonymi pasami. Sporadycznie, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tego powodu opłaca się zlecić transport profesjonalnej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 zł. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 złotych.