(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5532815)

Waga w kg (łączna):

48

Dystans: 1571.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Bullas

16 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

18 mar 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo nabyć właściwy karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.