3 (Nr 5733207)

3

Długość [m]:

0.58

Szerokość [m]:

0.41

Wysokość [m]:

0.38

Waga w kg (łączna):

11.00

Liczba sztuk:

3

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1489.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Canet De Mar

2 mar 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Surrey, Ashford

9 mar 2020


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena transportu paczki uzależniona jest od jej formatów, ciężaru i od odległości, jaką ma do pokonania przesyłka. Żeby wyszukać najbardziej ciekawą usługę transportu pakunku, należy wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie Clicktrans.pl, a za moment uzyskamy oferty od przedsiębiorstw transportowych, które mogą wykonać nasze zamówienie „po drodze”. Oprócz tego przed samym przewozem dobrze jest podać typ transportowanego pakunku – czy potrzebuje on odpowiedniego zawijania, czy planujemy przetransportować przedmioty kruche i tłukliwe. Takie informacje są szczególnie istotne, kiedy planujemy przewieźć pakunek zawierający szkło, naczynia ceramiczne, urządzenia elektroniczne, instrumenty, jedzenie czy inne przedmioty, których przewóz wymaga dodatkowej ostrożności. Nim zdecydujesz się na przewoźnika, upewnij się, czy firma ma stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć pakunek?

Przygotowując paczkę do transportu warto pamiętać o ochronieniu jej przed uszkodzeniami – pustą przestrzeń warto wypełnić fragmentami styropianu, gazet lub materiałem. W szczególności delikatne paczki typu szkło i porcelana powinniśmy zabezpieczyć folią pęcherzykową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Jak szukać materiały do owinięcia pakunku?

 

Kartony i opakowania możemy zakupić w sklepie budowlanym. Możemy także przejść się do najbliższego sklepu spożywczego lub marketu i poprosić o nie kogoś z pracowników. Zanim umieścimy rzecz do opakowania, oszacujmy jego stan, zabierzmy wszelkie niepotrzebne naklejki i teksty, które mogłyby zdezorientować przewoźnika. Użyjmy szeroką i solidną taśmę, żeby zabezpieczyć pokrywy pudła. Na zewnątrz pudła przymocujmy widoczną kartkę, na której zapiszemy dane adresowe odbiorcy (drukowanymi literami).