(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5856977)

3

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 1629.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lörrach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 5 lip 2020 do 6 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też kupić taki karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru warto osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.