3 (Nr 6081850)

3

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 743.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

31 sie 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu bądź zakupić pasujący karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.