3 (Nr 6111302)

3

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.4

Waga w kg (łączna):

1000

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Brama wjazdowa 6 m+20m ogrodzenia

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1490.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Niemodlin

Od 1 lip 2020 do 5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje skorzystania z całej powierzchni, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL zalicza się auta, których waga jest większy niż 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Wariant ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Wypada również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, należy opisać paczkę. Istotna bywa również informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy również załadunek i wyładunek. Kluczowy może być także czas wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.